Haber

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Öğrencilere Yardımcı Oldu

Ordu Gençliği ve Sporİl Müdürü Mustafa Genç, 1.713 öğrencinin kaldığı Lebibe Ergin Karlıbel Kız Öğrenci Yurdu’nun mutfağına girerek öğrencilerin yemeklerinin hazırlanmasına yardımcı oldu.

İl Müdürü Mustafa Genç, Ordu Üniversitesi Gastronomi Bölümü öğrencileri Safiye Toydemir ve Duygu Koç ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Lebibe Ergin Karlıbel Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrencilere yemek hazırlamak için mutfağa girerek, yetkililerden bilgi aldı. mutfak şefi Selim Özkan ve grubu.

Öğrencilere yemeklerin hazırlık aşamasından servis aşamasına kadar olan süreç hakkında bilgi verildikten sonra akşam yemeği hazırlandı. İl Müdürü Genç, gıda üretimi sırasında merak ettikleri konular hakkında öğrencilere bilgi verdi.

Genç, öğrencilere memleketi Ordu mutfağı hakkında bilgi verirken, Kahramanmaraş’tan His ve Gaziantep’ten Safiye de kendi mutfaklarından yöresel yemeklerin ipuçlarını paylaştı. Yemek hazırlıkları tamamlandıktan sonra gastronomi bölümü öğrencileriyle birlikte yemek ikramı yapıldı ve hep birlikte akşam yemeği yedik.

İl Müdürü Mustafa Genç, 1.713 öğrencinin kaldığı yurtta sağlıklı gıda ve temiz gıda konusunda kontrollerin devam ettiğini, diyetisyenlerin sürekli denetim yaptığını belirterek, “İlçeye bağlı Lebibe Ergin Karlıbel Kız Öğrenci Yurdu’nda 1.713 yurt bulunuyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımız Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz, “Gençimiz eğitim hayatına devam ediyor. Yurdumuzun mutfağında her gün 1.713 öğrencimize kahvaltı ve akşam yemeği servisi yapılmaktadır. Öğrencilerimiz için hazırlanacak yemeğe mutfakta eşlik edeceğiz. Özellikle öğrencilerimizin sağlıklı ve temiz bir ortamda yemek yemeleri için çabalıyoruz” dedi. – ARMY

haber-pinarhisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu