Ekonomi

Hainan Havayolları Yolcu Trafiği Arttı

PEKİN, 4 Eylül (Xinhua) — Çin’in önde gelen havayollarından Hainan Airlines Holding Limited’in yıl ortası raporuna göre şirketin yolcu trafiği yılın ilk altı ayında artış gösterdi.

Hainan Havayolları, 2023 yılının ilk altı ayında bir önceki yıla göre yüzde 173,9 oranında ciddi bir artışla 28,46 milyon yolcu taşıdı. Şirketin verdiği bilgiye göre Hainan Havayolları’nın toplam taşımacılık cirosu bir önceki yıla göre yüzde 133,38 artarak 4,62 milyar ton-kilometreye ulaştı.

Raporda ayrıca yılın ilk yarısında şirketin faaliyet gelirinin 27,63 milyar yuan’ı (yaklaşık 3,85 milyar ABD doları) aştığı ortaya çıktı. Hainan Airlines, döviz zararlarının etkisi hariç dönem içerisinde kârlılık elde ettiğini bildirdi.

Havayolu aynı zamanda uluslararası rotalarında da önemli bir iyileşme olduğunu ve önemli operasyonel bilgilerde önemli bir artış olduğunu bildirdi. Şirketin yolcu taşıma hacmi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2.280,23 artarken, fiyatlandırılan yolcu kilometresi ise yüzde 1.475,05 arttı.

Hainan Havayolları bu yıl, 30 Ağustos prestijiyle 31 yabancı şehre yapılan uçuşlar da dahil olmak üzere 100’den fazla bölgesel ve uluslararası rotada uçuş gerçekleştirdi.

germencikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu