Haber

Biden’dan ses sanatçısı Tina Turner’ın ailesine ve hayranlarına taziye mesajı

YENİ ABD Lideri Joe Biden, 83 yaşında hayatını kaybeden ünlü ses sanatçısı Tina Turner’ın ailesine ve sevenlerine başsağlığı diledi.

Biden, Turner’ın ölümüne ilişkin yaptığı yazılı açıklamada Turner’ın 12 Grammy Ödülü kazanmasına ve pop, rock, R&B gibi farklı müzik kategorilerinde çok yönlü müzikler yapmasına dikkat çekti.

Turner’ın konserlerine milyonların akın ettiğini kaydeden Biden, sanatçıyı “Amerikan müziğini sonsuza dek değiştiren, nesilde bir kez görülen bir yetenek” olarak değerlendirdi.

Biden, eşi Jill Biden ile birlikte Turner’ın ailesi ve hayranlarına taziyelerini iletti.

“Rock and Roll Kraliçesi”

Güçlü ve kendine has gırtlak yapısıyla müzik dünyasında özel bir yere sahip olan sanatçının bugün Facebook sayfasından yaptığı açıklamada Turner’ın hayatını kaybettiği duyuruldu.

1939 doğumlu şarkıcı, güçlü sesi ve tarzıyla “Rock’n Roll Kraliçesi” olarak anılırken, söz yazarlığı, dansları ve oyunculuğuyla adından söz ettirdi.

1950’lerin sonunda müzik dünyasına adım atan Turner, 2009 yılına kadar sahne hayatını sürdürdü, Grammy başta olmak üzere birçok ödül aldı ve albümleri dünya çapında 100 milyondan fazla sattı.

ABD doğumlu sanatçının, daha sonra vatandaşlık aldığı İsviçre’nin Zürih kentindeki ikametgahında uzun süredir tedavi gördüğü hastalık sonucu bugün yaşamını yitirdiği kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu